Nemzetközi szinten jegyzett triatlonos, ironman specialista.

Hétszeres ironman magyar bajnok, az Arizona Ironman és az olaszországi ElbaMan győztese.

Kilencszeres ironman bajnok.

Következő verseny:
Ironman 70.3 Santa Rosa, California
13
2017.05

Blogrss

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 ... utolsó »

Hosszú szünet után

2016.11.02.

Amint a blogom elején írtam, 2015-ben már indultam itt. Akkor esős, de a verseny napján kellemes idő volt, ezzel ellentétben idén szenzációs idő volt, legalábbis nekem (35-38 fok). Mivel ezen a napon végig csak a kitűzött tervet követve a saját versenyemre figyeltem, így nem volt esélyem a dobogóra, de nagyon könnyedén ment, és jól éreztem magam. Végül úgy végeztem a hetedik helyen, hogy információ hiánya miatt fogalmam sem volt hogy állok, az utolsó 8-10 km-t elkezdtem nyomni ahogy ment, mert pompásan éreztem magam. Örülök, hogy simán megküzdöttem az időjárással, és nem mellékesen sikerült a top10-ben végeztem, hosszú idő után megint fent állhattam a pódiumon, az eredményhirdetésen.

Rövid beszámoló az Ironman Texas versenyről

2016.05.18.

Ezúton is köszönöm a támogatást Pei Wei, Bicycle Ranch, Endurance Rehab - Physical Therapy, Maxim Sports Nutrition USA, One Multisport, Tri Shimano, XeNTiS - next generation wheels, Continental Bicycle Tires, ROTOR Bike Components, SPIUK, ISM SEAT, XTERRA WETSUITS és a VR7-nek, aki nagyon kényelmes mezt készített számomra.

Az elmúlt hónapokban az egészségügyi problémák ellenére is nagyon kemény, és jó edzéseket csináltam, persze ez még nem elég a jó eredményhez. Izgatottan vártam, hogy egy év kihagyás után részt vegyek egy ironman versenyen.
Azért a 6. Texas Ironman versenyre esett a választásom, mert viszonylag közel van, már négy alkalommal indultam itt, szeretem a pályát, és a klíma is kedvez nekem. Sajnos ezek közül az egyik legfontosabb, - a pálya - az időjárási körülmények miatt megváltozott. Módosított úszópálya, egy helyett két depó, 30km-rel (18mérfölddel) rövidebb, és iszonyatosan sok kanyarral tördelt kerékpáros útvonal. Mivel a pálya mindenkinek ugyanaz, és több, mint 50 teljesített ironman után, már nem a táv leküzdése a cél, így nem tulajdonítottam nagy jelentőséget a változtatásoknak.
Az előző évekkel ellentétben, - amikor egy nagyon kedves helyi család látott vendégül - most egy győri egyetemi triatlonos csapattársam, Tamás és felesége, Trixi vendégszeretetét élvezhettem.
Meglepő volt számomra, de minden viszonylag zökkenőmentesen, jól alakult a verseny előtti napokban, a frissességem is kezdett visszatérni, ami jó érzéssel töltött el.

Rocky Point triatlon

2015.04.27.

One multisportos atlétáim és csapattársaim invitálására, és unszolásának engedve úgy döntöttem, hogy 11 hónappal az utolsó versenyem után ismét rajthoz állok. Még nem álltam készen sem fizikailag sem egészségileg, de már nagyon hiányzott, és valahol el kell kezdeni.

Nyári (rém)történet

2014.08.30.

Szépen lassan el is kezdtem a felkészülést a Lake Placid Ironman versenyre, de nagyon nem ment. Az edzéseken erőtlen voltam, a lábaim nehezek voltak (gyors futás esélytelen volt), a járásom instabil és botladozó volt. Ráadásul, valószínű, hogy részben a magaslat miatt, nem tudtam aludni és nagyon izzadtam, időnként még az orrom is vérzett. Mindezek ellenére nem adtam fel, mígnem 12 nap után be kellett látnom, hogy ez most nem megy.

Helyzetkép

2014.08.09.

Most hétvégén még megnézem a helyi triathlon versenyt itt Flagstaff-ben, - amin eredetileg indulni is szerettem volna - több csapattárs és ismerős indul, akiknek tudok szurkolni, aztán irány vissza a katlanba, igaz most csak 40-43 fok van, az nem is olyan vészes.

A 25. eXtremeMan Nagyatád margójára

2014.07.24.

Tényleg ezért szeretem a triatlonnak ezt a szakágát, mert itt minden megtörténhet, és bárki nyerhet, aki kellően felkészült, és elhiszi magáról, hogy meg tudja csinálni.

Ezúton is sok sikert kívánok mindazoknak, akik hosszú utat tettek meg eddig,  és már csak egy szép célbaérkezés hiányzik.

Újra edzés

2014.07.19.

Újra edzés

Négy hét pihenő után a héten megint edzek, de csak nagyon keveset, így is nagyon furcsa érzés.

Flagstaff

2014.07.09.

Flagstaff

Az előző év tapasztalatán okulva úgy döntöttem, hogy a nyár nagy részét Flagstaff-ben fogom tölteni az edzések miatt. Phoenix az év 8-9 hónapjában tökéletes a triatlonos edzések elvégzésére, de a nyári időszak elviselhetetlen. Nekem igazából nincs problémám a 40-45 fokos hőséggel, de a sportoló szervezetet nagyon megviseli, a regenerálódási idő nagyon hosszú (amit persze, mint profi sportoló, nincs időm kivárni).

Folytatás

2014.07.06.

Folytatás

Keszthely Triathlon

A Houston - London - Budapest út a vártnál is gyorsabban eltelt, pedig az ironman versenyek utáni hosszú repülőút soha nem volt a kedvencem. Hétfőn érkeztünk haza, az első pár napot Csepelen töltöttük, főleg pihenéssel és a magyar légkörbe való visszarázódással. Az utazás előtt izgatott voltam, hogy vajon milyen lesz a megszokottól eltérő közegben úszni, bringázni, futni, (szerencsére még a kerékpározásaim alatt sem volt negatív élményem) vagy csak a mindennapokat megélni.

Elmaradt beszámoló

2014.07.05.

Ironman Texas

A felpörgetésnek szánt két féltávú verseny (Monterrey,Galveston) után, - amik nem a terveim szerint sikerültek - nagy lendülettel vágtam neki az idei első ironman versenyre való felkészülésnek.

Keszthely Triathlon beszámoló

2014.06.03.

Köszönöm szépen mindenkinek a drukkolást, nagyon jó volt újra itthon versenyezni!

Ironman 70.3 Texas beszámoló

2014.04.07.

Harmadik alkalommal indultam az Ironman 70.3 Texas versenyen Galvestonban. Az eddigi évektől eltérően most hűvösebb és esős versenyben volt részünk.

Felkészülése a Keszthely Triathlonra

2014.03.06.

Január közepén kezdtem el a felkészülést az idei szezonra. Edzőmmel, Sergio Borges-szal, kidolgoztunk egy olyan versenytervet, ami segít frissnek maradni egész évben, miközben maximálisan rá tudok koncentrálni a kulcsfontosságú versenyekre. Mikor meghallottam, hogy május 31-én Keszthelyen lesz egy új, profi díjazású, magas színvonalú féltávú triatlon, nagyon megörültem, mert egyből tudtam, hogy ez pont beleillik az idei versenytervembe.

SOMA Triatlon 1. hely

2013.10.23.

Az első Soma féltávú versenyem 2008-ban volt, akkor 4. lettem. Következő évben a balesetem után másfél hónappal 2. helyen végeztem. 2010-ben nagyon sűrű volt a versenyprogramom, fáradtan a Soma triatlont a 10. helyen fejeztem be.

Ironman Mont-Tremblant

2013.08.18.

#5   Major József

#46 Csomor Erika

Ironman Coeur D'Alene - Élő

2013.06.23.

Vasárnap magyar idő szerint 15:00-kor rajtol el az Ironman Coeur D'Alene verseny az USA-ban. Az indulók közt lesz Major József ironman, aki hét magyar bajnoki címet és több nemzetközi dobogós helyezést bezsebelt ezen a távon, többek között egy arizonai aranyat is. Ellenfelei között lesz az ukrán Victor Zymtsev, aki háromszor nyert az idaho-i kisvárosban, az amerikai Ben Hoffmann, TJ Tollakson és Chris McDonald, valamint az ausztrál Paul Matthews és Chris Legh. Valamennyien nyertek már ironmant és most is győzni jöttek. A pálya adottságait tekintve fekszik a magyar versenyzőnek. Neoprénes úszás a Coeur D'Alene-i tóban, majd két kör az emelkedőkkel tűzdelt kerékpáros pályán, végül egy maratoni futás a tóparti biciklis úton.