Nemzetközi szinten jegyzett triatlonos, ironman specialista.

Hétszeres ironman magyar bajnok, az Arizona Ironman és az olaszországi ElbaMan győztese.

Kilencszeres ironman bajnok.

Következő verseny:
10
2014.08

Aktualitások

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 ... utolsó »

Keszthely Triathlon - Nemzetközi triatlon verseny sok ismert versenyzővel

2014.05.30.

Gyönyörű környezet, európai szintű rendezés, kiemelkedő pénzdíj és a legnagyobb triatlonos példaképek! Ezt ígérik a szervezők a május 31-én sorra kerülő Keszthely Triathlonra.

Powered By Pita Jungle

2014.05.02.

I’m very excited to announce my new partnership with Pita Jungle. When I came to Arizona, Pita Jungle was one of the first restaurants that caught my attention. Mediterranean food has always been very close to me, and I like the fun and welcoming environment along with Pita Jungle’s vey unique and creative style. My wife, Lucy and I didn’t go out very often before Pita Jungle, but with Pita Jungle it has been different! We love the selection of healthy foods. The meals are always fresh and nutritious. As a professional triathlete I have to watch what I eat and make sure I take in enough calories with a fair amount of protein and carbohydrates. Every time I go to Pita Jungle I find it very comforting to know that I can always find a fresh green salad with chicken or salmon in it, or having a cold wrap, or any kind of gyros after a large plate of hummus or any other

delicious dish. Most of the meals have the perfect balance of nutritional sources whether I have to recover after a 6-hour bike ride, have to grab something before an afternoon swim session, or go on a run... It was a natural and logical choice when I decided to ask Pita Jungle for a partnership. I couldn’t imagine a better sponsor than my most favorite restaurant in town! Of course, I am so very proud to have Pita Jungle as one of my leading sponsors.

3 év után a Keszthely Triathlonra tér vissza a sportlegenda

2014.03.03.

Az egyik legnagyobb hosszútávú triatlonos sportlegenda 3 év kihagyás után hazarepül az Amerikai Egyesült Államokból, hogy a Keszthely Triathlonon versenyezzen.

A hétszeres magyar bajnok, Major Józsi már évek óta Arizonában él, így az utóbbi időben ritkán láthattuk Magyarországon versenyezni. Józsi kiemelkedő futó és kerékpáros teljesítményét nemzetközi szinten is a legjobbakkal jegyzik, így nagyon nagy öröm, hogy május 31-én a keszthelyi pályán fog versenyezni. Lássuk, mit válaszol a 19 kérdés rovat első interjúalanya... Tovább >>>

Forrás: keszthelytriathlon.hu

Ironman Arizona

2013.11.16.

Vasárnap rendezik az Ironman Arizona versenyt, ahol 2008-ban kettős magyar győzelem született. Nem csak ezért volt történelmi jelentőségű (legalábbis a magyar triatlon történetében az volt), hanem mert ez volt az ironman-ek történetének legszorosabb befutója a férfiaknál: 1 perc 13 másodpercen belül ért célba az első négy helyezett, köztük első helyen Major József. Az idei versenyt élőben lehet követni, november 17-én, magyar idő szerint 14:45-től. LIVE COVERAGE

Major József hétvégén a Florida Ironman-en áll rajthoz

2013.11.01.

A tíz hetes felkészülés részeként Major József két fél-ironman távú versenyen állt rajthoz. Szeptember végén a san diego-i Superfrog Triatlonon indult, ahol több mint 7 perccel biciklizte le a mezőnyt, és győzött. Három héttel később Arizonában is elsőként szakította át a célszalagot a Life Time Tri SOMA Triatlonon.

Második féltávú győzelem három hét alatt: SOMA Triatlon 1. hely

2013.10.23.

Három héttel a san diego-i SUPERFROG féltávú triatlon után, Major József az arizonai Tempe-ben is győzött! Beszámoló a blogban.

Major József másodszor is nyert a kaliforniai Superfrog triatlonon

2013.10.02.

A verseny érdekessége, hogy ez volt az első fél ironman távú triatlon a világon. Moki Martin, aki az amerikai haditengerészet elitalakulatában (Navy SEALs) szolgált rendezte az elsőt kiképzési céllal 1979-ben.

A versenyt Coronado Islanden, az amerikai haditengerészet különleges egységeinek kiképzőtáborában rendezik. Az úszás az óceánban van, ami erős hullámzásával nem kíméli a versenyzőket. A rajt a partról történik, befutással a hullámok közé. A közel 2 kilométeres úszás után a kerékpározás a főúton zajlik, ez a 90 kilométer a nap legkönnyebb része. A futást a versenyzőknek szinte végig a homokos tengerparton kell abszolválniuk, ami azt jelenti, hogy bokáig érő homokban kell teljesíteni majdnem az egész 21 kilométert.

2013.06.22.

Vasárnap magyar idő szerint 15:00-kor rajtol el az Ironman Coeur D'Alene verseny az USA-ban. Az indulók közt lesz Major József ironman, aki hét magyar bajnoki címet és több nemzetközi dobogós helyezést bezsebelt ezen a távon, többek között egy arizonai aranyat is. Ellenfelei között lesz az ukrán Victor Zymtsev, aki háromszor nyert az idaho-i kisvárosban, az amerikai Ben Hoffmann, TJ Tollakson és Chris McDonald, valamint az ausztrál Chris Legh. Valamennyien nyertek már ironmant és most is győzni jöttek. A pálya adottságait tekintve fekszik a magyar versenyzőnek. Neoprénes úszás a Coeur D'Alene-i tóban, majd két kör az emelkedőkkel tűzdelt kerékpáros pályán, végül egy maratoni futás a tóparti biciklis úton. Tovább az élő blog közvetítésre >>>

Beharangozó: Ironman Texas

2013.05.17.

Ironman Texas percről percre >>>

Ismét itt állunk egy nagy verseny kapujában. Szombaton elrajtol az Ironman Texas számos neves profi versenyzővel, köztük két magyarral. Major József legutóbbi szereplése után (Ironman Los Cabos 3. hely) készen áll, hogy megmérkőzzön az ellenfelekkel és megbírkózzon a texas déli részére jellemző roppant párás és meleg időjárással. Az elmúlt két évben egy ötödik (2011) és egy negyedik (2012) helyet tudhatott magáénak, így nem meglepő, hogy idén a dobogó a cél. És ha már dobogó, akkor kívánjunk valami nagyot, hiszen mint tudjuk "Texasban minden nagyobb!"  >>> tovább a BLOGra

VIDEÓ - Ironman Los Cabos

2013.04.03.

Versenybeszámoló: Rövid beszámoló

A verseny hete: Ironman Los Cabos

2013.03.13.

Megérkeztünk a helyszínre, elfoglaltuk a szállást és örömmel konstatáltuk, hogy szép az idő.